Home » GOŠK savladao Željezničar i gurnuo ga prema zoni ispadanja

GOŠK savladao Željezničar i gurnuo ga prema zoni ispadanja

by admin

Fudbaleri Željezničara ponovo su razočarali navijače i izgubili na gostovanju kod GOŠK-a u 18. kolu Premijer lige rezultatom 1:0.

Gabeljani su od samog starta napali. Domaći su već u prvih deset minuta imali dvije ozbiljne prilike preko Skorupa i Mihaljevića, ali se rezultat nije mijenjao.

Posao je timu iz Gabele olakšao Marin Galić koji je u 34. minuti zaradio crveni karton zbog udaranja Nihada Šere.

Skorup i Šero su prijetili i u nastavku, a onda u 71. minuti najbolja šansa za Željezničar. Haris Ovčina je lijepo prošao, uposlio Sulejmana Krpića, ali njegov šut je zaustavio Adnan Bobić.

Trenutak odluke viđen je u 88. minuti kada je Esmir Hasukić glavom matirao Vedada Muftića za veliku pobjedu GOŠK-a.

Inače, GOŠK-u je ovo treća pobjeda na domaćem terenu, dok je Željezničar prvi dio sezone završio bez bodova na gostovanjima.

GOŠK je nakon ove pobjede skočio na 8. mjesto sa 20 bodova, dok je Željezničar pao na 10. poziciju sa 19 bodova, jednim više od Igmana koji sutra igra protiv Veleža.